Kort-DMlö 2000-09-23 13:32
Resultatskapad av OE2000 Sverige © Stephan Krämer 2000

   Pl   Stnr  Rank Namn                     År Dst Klubb                        Land       Tid 



H75  (2)                2350 m                                   

    1      2       Erik Bergman                  1 Stigmännen                            49:18 

           1       Erik Gummesson           21   1 Skogsvandrarna                       Felst. 



H70  (3)                2350 m                                   

    1      3       Lars Thörngren           30   1 Ronneby OK                            29:43 
    2    291       Gunnar Karlsson          26   1 Ronneby OK                            39:59 

           4       Leo Gustavsson           27   1 Ronneby OK                           Felst. 



H65  (4)                2540 m                                   

    1      5       Sven Svensson            31   1 FK Vittus                             29:48 
    2      8       Nils Henmyr              34   1 OK Vilse 87                           29:53 
    3      7       Sven Lundberg            32   1 FK Vittus                             31:38 
    4      6       Olle Nilsson             34   1 Stigmännen                            33:32 



H60  (7)                2850 m                                   

    1      9       Rune Bengtsson           38   1 Ronneby OK                            28:00 
    2     15       Sven Gyberg              39   1 OK Skogsfalken                        28:39 
    3     14       Göte Nilsson             36   1 Ronneby OK                            31:53 
    4     10       Leif Sjögren             37   1 OK Orion                              32:42 
    5     13       Helmer Nilsson           36   1 OK Dacke                              34:37 
    6     12       Göran Folkesson          37   1 Ronneby OK                            36:41 
    7     11       Anders Janzon            39   1 OK Vilse 87                           38:01 



H55  (10)               3070 m                                   

    1     18       Lennart Mauritsson       43   1 Ronneby OK                            26:19 
    2     17       Bengt-Åke Fransson       45   1 OK Dacke                              28:51 
    3     20       Rudi Olvenmyr            45   1 FK Vittus                             29:48 
    4     16       Göran Andersson          42   1 Stigmännen                            30:23 
    5     19       Bengt Bergkvist          41   1 Stigmännen                            32:25 
    6     22       Erling Samuelsson        44   1 OK Vilse 87                           38:35 
    7     25       Kjell Månsson            42   1 Ronneby OK                            39:37 
    8     21       Ronny Carlsson           43   1 OK Skogsfalken                        42:22 
    9     23       Lars Svensson            42   1 Stigmännen                            42:57 

          24       Lars-Erik Enarsson       44   1 OK Dacke                           ej start 



H50  (11)               3070 m                                   

    1     31       Aymonn Andersson         46   1 OK Dacke                              25:28 
    2     27       Jörgen Nilsson           50   1 Ronneby OK                            29:11 
    3     26       Rune Svensson            47   1 OK Vilse 87                           29:29 
    4     34       Per Engkvist             46   1 Ronneby OK                            31:43 
    5     36       Sven-Olle Söderberg      50   1 OK Skogsfalken                        31:49 
    6     35       Lars Gunnar Bengtsson    48   1 Stigmännen                            32:11 
    7     33       Lars Svensson            50   1 OK Vilse 87                           35:34 
    8     30       Roger Bäckström          49   1 Ronneby OK                            37:59 
    9     32       Rolf Andréasson          49   1 OK Skogsfalken                        39:57 
   10     28       Thomas Johansson         49   1 Stigmännen                            40:58 

          29       Paul Lindqvist           47   1 OK Skogsfalken                     ej start 



H45  (15)               3690 m                                   

    1     40       Kent Törnkvist           53   1 Ronneby OK                            26:21 
    2     47       Kjell Nero               54   1 Ronneby OK                            27:15 
    3     41       Willy Olsson             51   1 OK Skogsfalken                        27:57 
    4     46       Bengt Palm               52   1 OK Vilse 87                           29:14 
    5     50       Jonny Svensson           53   1 OK Vilse 87                           33:04 
    6     44       Christer Kaisajuntti     54   1 OK Skogsfalken                        33:26 
    7     38       Thomas Almqvist          54   1 FK Vittus                             36:01 
    8     45       Kenneth Fager            52   1 FK Vittus                             36:23 
    9     37       Jan Svensson             52   1 OK Skogsfalken                        36:52 
   10     49       Bengt Strindhagen        52   1 FK Vittus                             38:17 
   11     43       Per Svensson             54   1 Ronneby OK                            40:45 
   12     51       Lennart Smedenmark       52   1 Ronneby OK                            43:05 
   13     42       Per Nilsson              55   1 Stigmännen                            44:53 
   14     48       Mats Persson             52   1 OK Skogsfalken                        46:12 

          39       Roger Thörn              55   1 OK Vilse 87                          Felst. 



H40  (8)                3690 m                                   

    1     59       Kent Olsson              58   1 OK Orion                              25:45 
    2     57       Thomas Henmyr            60   1 OK Vilse 87                           26:38 
    3     54       Inge Götesson            58   1 OK Dacke                              29:35 
    4     55       Ola Svensson             57   1 OK Orion                              30:39 
    5     53       Ingmar Olsson            57   1 OK Vilse 87                           31:28 
    6     56       Bo Svensson              58   1 FK Vittus                             31:54 
    7     58       Örjan Christensson       59   1 OK Skogsfalken                        41:58 
    8     52       Per Erlandsson           59   1 Stigmännen                            56:05 



H35  (8)                4080 m                                   

    1     65       Ulf Jungstrand           60   1 OK Skogsfalken                        27:23 
    2     66       Sven Johansson           65   1 OK Orion                              31:12 
    3     61       Peter Olausson           63   1 OK Orion                              33:27 
    4     79 0762) Göran Månsson            61   1 OK Dacke                              39:07 
    5     60       Pontus Larsson                1 OK Skogsfalken                        43:20 

          64 0267) Peter Andersson          62   1 OK Orion                           ej start 
          62       Mats Andersson           64   1 OK Orion                           ej start 
          63       Sven Giselsson           62   1 Ronneby OK                         ej start 



H21  (40)               4520 m                                   

    1     73 0074) Rikard Gunnarsson        78   1 OK Orion                              23:53 
    2     86 0083) Pontus Jonsson           65   1 OK Orion                              24:23 
    3     74 0013) Johan Håkansson          70   1 Ronneby OK                            24:25 
    4     83 0028) Niklas Bratt             67   1 OK Orion                              24:27 
    5     71 0110) Jon Engkvist             76   1 Ronneby OK                            25:08 
    6     93 0097) Daniel Grahn             76   1 OK Orion                              25:10 
    7     99 0065) Peter Svedin             74   1 OK Orion                              25:17 
    8     78 0095) Christian Håkansson      74   1 Ronneby OK                            25:21 
    9     80 0241) Mattias Grahn            73   1 OK Orion                              25:28 
   10     82 0041) Jonas Pilblad            77   1 OK Skogsfalken                        25:32 
   11     84       Mutti Ovidiu                  1 Ronneby OK                            26:27 
   12     81 0466) Ted Gustavsson           78   1 Ronneby OK                            26:50 
   13     69 0373) Daniel Nilsson           78   1 OK Skogsfalken                        27:23 
   14    102 0309) Lars-Ola Larsson         67   1 OK Orion                              28:21 
   15     97 0460) Ingemar Ericsson         74   1 Ronneby OK                            28:30 
   16    104 0162) Torgny Lindström         73   1 Ronneby OK                            28:45 
   17     70 0302) Anders Håkansson         70   1 OK Orion                              29:35 
   18     87       Patrik Karlsson          71   1 Ronneby OK                            30:13 
   19     89 0484) Patrik Sjökvist          75   1 OK Orion                              30:14 
   20    105 0477) Magnus Larsson           71   1 OK Dacke                              30:38 
   21     76 0118) Henrik Berlin            69   1 OK Orion                              31:40 
   22    103 0744) Marko Karkulehto         66   1 OK Vilse 87                           32:44 
   23     68       Torbjörn Åhman                1 Ronneby OK                            32:49 
   24     98 1477) Magnus Johansson         68   1 OK Dacke                              34:13 
   25     72 0790) Conny Söderström         66   1 OK Dacke                              34:27 
   26     94 0549) Gustav Näsman            77   1 Ronneby OK                            35:12 
   27     92       Martin Byggeth            0   1 OK Dacke                              35:31 
   28     85       Fredrik Svensson         72   1 Stigmännen                            38:51 
   29     75 0905) Ola Söderberg            73   1 OK Skogsfalken                        38:57 
   30     67       Krister Wahlström        66   1 OK Orion                              39:05 
   31     90       Stefan Bengtsson         67   1 OK Vilse 87                           39:34 
   32    100       Erik Nordström           75   1 Ronneby OK                            43:50 
   33     95       Jonas Johansson               1 OK Skogsfalken                        75:41 

         108       Anders Blomqvist         66   1 OK Skogsfalken                       Felst. 
          96 0014) Tobias Andersson         73   1 OK Orion                           ej start 
          91 0277) Thomas Johannesson       67   1 Ronneby OK                         ej start 
         107 0715) Oskar Strindhagen        83   1 Ronneby OK                         ej start 
          88 0233) Ola Lindqvist            78   1 OK Skogsfalken                     ej start 
         101 0546) Fredrik Smedberg         67   1 OK Skogsfalken                     ej start 
          77       Ola Jönsson              67   1 OK Vilse 87                        ej start 



H20  (15)               4080 m                                   

    1    120 0347) Per Andréasson           81   1 OK Skogsfalken                        25:07 
    2    121 0665) Per-Åke Bligård          81   1 OK Vilse 87                           26:47 
    3    119 0444) Fredrik Thuren           80   1 Ronneby OK                            27:03 
    4    109 0499) Johan Persson            80   1 OK Skogsfalken                        27:25 
    5    110 0998) Gabriel Bengtsson        81   1 Stigmännen                            27:31 
    6    122 0946) Jonas Halai              80   1 Ronneby OK                            28:24 
    7    114 0605) Oskar Håkansson          81   1 Ronneby OK                            28:41 
    8    112 0772) Robert Andreasson        81   1 OK Skogsfalken                        29:40 
    9    113 1175) Marcus Thörn             81   1 OK Vilse 87                           29:58 
   10    111 1009) Anders Smedenmark        81   1 Ronneby OK                            31:12 
   11    106 1131) Johan Myrén              81   1 OK Orion                              31:50 
   12    116 0779) Robin Söderström         81   1 OK Orion                              32:06 
   13    115 0877) Oskar Lindfors           81   1 OK Skogsfalken                        32:11 
   14    118 1133) Tobias Almqvist          80   1 FK Vittus                             36:50 
   15    117 1209) Henrik Ottosson          80   1 OK Skogsfalken                        38:37 



H18  (11)               3690 m                                   

    1    132 1057) Johan Svensson           82   1 OK Vilse 87                           24:42 
    2    128 0975) Henrik Svensson          82   1 OK Vilse 87                           31:04 
    3    130 0974) Henrik Svenningsson      82   1 OK Vilse 87                           31:13 
    4    125 1010) Kalle Ingvarsson         82   1 OK Vilse 87                           31:39 
    5    123       Fredrik Nilsson          82   1 OK Vilse 87                           32:25 
    6    129       Nils Nedfors             83   1 OK Dacke                              33:20 
    7    131 1388) Daniel Smedenmark        82   1 Ronneby OK                            33:32 
    8    124       Harald Rooth             83   1 OK Orion                              42:48 
    9    133 1340) Sebastian Larsson        83   1 OK Skogsfalken                        49:19 
   10    127       Peter Holmgren           82   1 Stigmännen                            59:59 

         126       Per Holmberg             83   1 Ronneby OK                           Felst. 



H16  (8)                3070 m                                   

    1    136       Linus Bentzer            85   1 OK Vilse 87                           27:39 
    2    140       Erik Nilsson             84   1 Stigmännen                            28:32 
    3    135       Emil Ingvarsson          85   1 OK Vilse 87                           29:52 
    4    141       Niklas Thörn             85   1 OK Vilse 87                           32:16 
    5    139       Robin Gunnarsson         84   1 OK Vilse 87                           36:15 
    6    134       Viktor Ekholm            86   1 Stigmännen                            69:42 

         137       Magnus Saager            84   1 Ronneby OK                         ej start 
         138       Daniel Svenningsson      85   1 OK Vilse 87                        ej start 



H14  (13)               2900 m                                   

    1    147       Oskar Johansson          86   1 OK Dacke                              23:24 
    2    151       Tommy Garting            86   1 FK Vittus                             26:09 
    3    154       Viktor Henmyr            86   1 OK Vilse 87                           26:11 
    4    148       Gustav Petersson         86   1 Ronneby OK                            27:04 
    5    149       Gustav Strindhagen       86   1 FK Vittus                             27:20 
    6    145       Tim Björkman             87   1 OK Vilse 87                           29:56 
    7    146       Emil Fager               86   1 FK Vittus                             31:09 
    8    143       Linus Pilblad            87   1 OK Skogsfalken                        36:36 
    9    142       Daniel Erlandsson        87   1 Stigmännen                            38:54 
   10    150       Johan Fredriksson        86   1 OK Vilse 87                           40:40 
   11    153       Henrik Svilling          87   1 FK Vittus                             41:25 
   12    152       Johan Olausson           87   1 OK Orion                              47:13 

         144       Mattias Olsson           86   1 FK Vittus                            Felst. 



H12  (10)               2430 m                                   

    1    157       Lukas Petersson          89   1 Ronneby OK                            17:30 
    2    160       Tom Olausson             88   1 OK Orion                              19:52 
    3    156       Dennis Hansson           88   1 OK Skogsfalken                        21:34 
    4    162       Olof Nilsson             88   1 Ronneby OK                            22:37 
    5    161       Robin Johansson          88   1 OK Skogsfalken                        22:39 
    6    164       Olof Sandgren                 1 OK Orion                              23:07 
    7    158       Axel Widerberg           89   1 OK Skogsfalken                        23:09 
    8    159       Thom Barbus              89   1 OK Dacke                              30:00 
    9    155       Christoffer Erlandsson   89   1 Stigmännen                            34:18 

         163       Stefan Johansson         89   1 OK Skogsfalken                     ej start 



H10  (14)               2010 m                                   

    1    173       Måns Sandgren                 1 OK Orion                              10:38 
    2    169       Markus Johansson         92   1 FK Vittus                             12:14 
    3    177       Erik Sedhed              90   1 FK Vittus                             12:30 
    4    172       Carl-Anton Ingmarsson    90   1 OK Vilse 87                           12:45 
    5    168       Timofej Sibilev          90   1 Ronneby OK                            14:27 
    6    176       Jon Nilsson              90   1 Ronneby OK                            14:58 
    7    174       Anders Rosén             91   1 Sölvesborgs OK                        15:25 
    8    175       Johan Wihlborg           91   1 OK Vilse 87                           15:48 
    9    167       Emil Henmyr                   1 OK Vilse 87                           17:07 
   10    170       Felix Larsson            91   1 OK Skogsfalken                        21:17 
   11    171       Erik Åkesson                  1 Sölvesborgs OK                        22:34 
   12    166       Johan Engström                1 OK Orion                              23:23 
   13    179       Joel Karlsson            91   1 Sölvesborgs OK                        23:51 
   14    178       Simon Smedberg           93   1 OK Skogsfalken                        25:47 



D60  (2)                2350 m                                   

    1    180       Kerstin Henmyr           36   1 OK Vilse 87                           35:24 
    2    181       Elsa Svensson            40   1 OK Vilse 87                           36:07 



D55  (4)                2350 m                                   

    1    185       Inger Axelsson           42   1 OK Orion                              43:57 
    2    183       Ingalill Wikingsson      41   1 Stigmännen                            48:04 
    3    184       Ingrid Nilsson           42   1 Ronneby OK                            57:43 

         182       Maja-Stina Malmquist     43   1 FK Vittus                          ej start 



D50  (6)                2540 m                                   

    1    187       Bigge Bengtsson          49   1 Stigmännen                            32:06 
    2    189       Margaretha Svensson      50   1 OK Vilse 87                           32:34 
    3    191       Margret Carlsson         47   1 OK Skogsfalken                        39:51 
    4    186       Marianne Bligård         46   1 OK Vilse 87                           43:14 
    5    188       Barbro Engkvist          48   1 Ronneby OK                            45:51 

         190       Maj-Lis Svensson         46   1 Stigmännen                           Felst. 



D45  (2)                2540 m                                   

    1    192       Lena Söderberg           51   1 OK Skogsfalken                        33:53 
    2    193       Eva Karlsson             55   1 Stigmännen                            77:05 



D40  (8)                2850 m                                   

    1    201       Birgitta Olsson          57   1 OK Skogsfalken                        27:00 
    2    196 0188) Ann-Christin Nero        57   1 Ronneby OK                            28:39 
    3    200       Lena Henriksson          60   1 Ronneby OK                            29:23 
    4    199       Arja Ingvarsson          56   1 OK Vilse 87                           43:36 
    5    195       Britt Thörn              58   1 OK Vilse 87                           44:35 
    6    198       Eva Almqvist             57   1 FK Vittus                             45:41 

         197       Ingalill Olsson          60   1 OK Orion                           ej start 
         194       Birgitta Nilsson         57   1 Stigmännen                         ej start 



D35  (6)                2850 m                                   

    1    206       Katarina Henmyr          65   1 OK Vilse 87                           32:48 
    2    203       Pernilla Larsson              1 OK Skogsfalken                        44:59 
    3    207       Madeleine Johansson           1 FK Vittus                             65:03 

         205       Maria Passby             62   1 Ronneby OK                           Felst. 
         202       Lena Sandgren                 1 OK Orion                           ej start 
         204       Eva Marie Sedhed              1 FK Vittus                          ej start 



D21  (26)               3420 m                                   

    1    217 0004) Cecilia Nilsson          66   1 OK Orion                              23:22 
    2    223 0018) Weronica Carlsson        71   1 OK Orion                              24:08 
    3    230 0033) Malin Svensson           74   1 OK Orion                              25:33 
    4    222 0083) Maria Sibileva           68   1 Ronneby OK                            26:23 
    5    220 0023) Jenny Wallsten           72   1 OK Orion                              26:33 
    6    211       Christina Smedberg       64   1 OK Skogsfalken                        27:22 
    7    219       Barbara Barchek               1 Ronneby OK                            28:32 
    8    208 0168) Annica Påhlstorp         79  14 Nybro OK                              28:48 
    9    229 0260) Sarah Olofsson           77   1 Ronneby OK                            29:08 
   10    227       Anna-Karin Jonsson       72   1 OK Orion                              29:27 
   11    218       Cecilia Rönnfjärd        71   1 Stigmännen                            30:49 
   12    225 0200) Anna Nordmark            68   1 Ronneby OK                            31:24 
   13    213 0264) Maria Persson            74   1 OK Orion                              31:39 
   14    221 0334) Linda Petersson          75   1 OK Dacke                              32:22 
   15    231 0243) Anna Andréasson          77   1 OK Skogsfalken                        33:51 
   16    212       Åsa Linnersjö            76   1 Ronneby OK                            35:36 
   17    226       Malin Svensson           73   1 OK Vilse 87                           35:56 
   18    210       Åsa Andersson            66   1 OK Orion                              38:07 
   19    288       Threse Lilja             76   1 Ronneby OK                            43:43 
   20    216       Malin Jonasson           75   1 OK Vilse 87                           55:47 
   21    209       Ellinor Svensson         77   1 OK Vilse 87                           56:29 

         214       Sophie Byggeth            0   1 OK Dacke                             Felst. 
         228       Eva Pettersson           66   1 OK Dacke                           ej start 
         232 0786) Sara Giselsson           70   1 Ronneby OK                         ej start 
         215       Åsa Nilsson              58   1 Ronneby OK                         ej start 
         224 0215) Lina Svensson            79   1 OK Skogsfalken                     ej start 



D20  (4)                2850 m                                   

    1    236 0232) Sofia Olsson             81   1 OK Skogsfalken                        22:08 
    2    235 0761) Katrin Ros               81   1 OK Orion                              34:18 
    3    234 0668) Marie Johansson          81   1 OK Dacke                              37:20 
    4    233       Ninni Jonasson           81   1 OK Orion                              47:47 



D18  (6)                2850 m                                   

    1    237 0267) Lina Persson             82   1 OK Skogsfalken                        22:04 
    2    242 0342) Frida Nero               82   1 Ronneby OK                            23:32 
    3    238 0423) Therese Gustavsson       83   1 Ronneby OK                            25:27 
    4    241 0407) Anna Olsson              83   1 OK Skogsfalken                        25:37 
    5    239 0731) Lena Persson             83   1 OK Skogsfalken                        27:31 
    6    240 0508) Cecilia Håkansson        83   1 OK Vilse 87                           32:06 



D16  (8)                2900 m                                   

    1    250       Annika Magnusson         84   1 Stigmännen                            28:22 
    2    249       Louise Johansson         85   1 FK Vittus                             29:38 
    3    243       Lina Nero                84   1 Ronneby OK                            29:55 
    4    246       Cajsa Nilsson            85   1 Stigmännen                            30:18 
    5    245       Marlene Almqvist         84   1 FK Vittus                             32:50 
    6    244       Lisa Enckell             85   1 Stigmännen                            37:16 
    7    248       Lina Svensson            85   1 Stigmännen                            42:18 

         247       Emma Cederberg           85   1 OK Skogsfalken                     ej start 



D14  (7)                2710 m                                   

    1    255       Susanne Johansson        87   1 FK Vittus                             23:31 
    2    257       Anna Frantz              86   1 Stigmännen                            23:54 
    3    254       Linn Olsson              86   1 OK Orion                              27:20 
    4    253       Marie Madsen             86   1 Ronneby OK                            30:03 
    5    252       Lena Bengtsson           86   1 OK Vilse 87                           30:41 
    6    251       Linnea Ewö               87   1 OK Orion                              33:27 
    7    256       Ingela Smedenmark        87   1 Ronneby OK                            42:03 



D12  (14)               2430 m                                   

    1    265       Ida Olsson               88   1 OK Orion                              18:20 
    2    267       Ida Johansson            88   1 Stigmännen                            20:52 
    3    264       Emma Ingmarsson          88   1 OK Vilse 87                           21:28 
    4    262       Susanne De Bourg         88   1 Ronneby OK                            22:30 
    5    263       Emma Karlsson            88   1 Stigmännen                            23:12 
    6    266       Frida Johansson          89   1 OK Dacke                              23:50 
    7    270       Malin Passby             88   1 Ronneby OK                            25:05 
    7    271       Malin Johansson          88   1 Stigmännen                            25:05 
    9    269       Nathalie Kidebäck        89   1 OK Skogsfalken                        26:52 
   10    258       Julia Frisk              89   1 OK Orion                              29:49 
   11    260       Malin Lindahl            89   1 Sölvesborgs OK                        32:42 
   12    261       Linn Kaisajuntti         88   1 OK Skogsfalken                        37:36 
   13    268       Hanna Karlsson           88   1 Sölvesborgs OK                        45:48 

         259       Denise Leandersson       89   1 OK Orion                           ej start 



D10  (16)               2010 m                                   

    1    283       Lisa Pettersson          90   1 OK Dacke                              11:55 
    2    286       Erika Johansson          91   1 OK Skogsfalken                        13:48 
    3    282       Maria Ohlsson            90   1 FK Vittus                             13:52 
    4    273       Lina Blomqvist           90   1 Stigmännen                            16:01 
    5    276       Rebecka Olsson           90   1 OK Skogsfalken                        16:16 
    6    281       Mia Kaisajuntti          90   1 OK Skogsfalken                        16:24 
    7    284       Linnea Lindberg          90   1 OK Skogsfalken                        18:54 
    8    278       Maja Pettersson          92   1 OK Dacke                              22:11 
    9    280       Hanna Hansson Lustig          1 Sölvesborgs OK                        24:18 
   10    285       Sanna Rosén                   1 Sölvesborgs OK                        35:06 
   11    272       Johanna Erlandsson       93   1 Stigmännen                            36:46 
   12    277       Karin Smedenmark         91   1 Ronneby OK                            45:17 
   13    275       Sara Widesjö                  1 Sölvesborgs OK                        56:25 

         287       Kajsa De Bourg           90   1 Ronneby OK                         ej start 
         279       Märtha Kaisajuntti       91   1 OK Skogsfalken                     ej start 
         274       Eleine Olausson          92   1 OK Orion                           ej start 



Ö1  (2)                 2010 m                                   

    1    300       Karina Ingemarsson            1 OK Vilse 87                           13:23 
    2    165       Viktor Blomqvist         93   1 Stigmännen                            16:21 



Ö4  (10)                2900 m                                   

    1    301       Thomas Ingmarsson             1 OK Vilse 87                           27:32 
    2    296       Gullan Almqvist                 OK Älme                               41:14 
    3    304       Bertil Svensson                 OK Klubblös                           42:12 
    4    299       Anna Kruse                    1 Ronneby OK                            44:12 
    5    292       Mattias Fredriksson           1 OK Vilse 87                           48:42 
    6    290       Pentty Fredriksson            1 OK Vilse 87                           49:25 
    7    293       Helena Fredriksson            1 OK Vilse 87                           50:08 
    8    297       Gustav Almqvist                 OK Älme                               50:20 
    9    302       Eiwor Nydahl                  1 Stigmännen                            54:31 
   10    289       Kjell Pettersson              1 FK Vittus                             83:41 



Ö7  (6)                 4080 m                                   

    1    306       Roland Ekelöf                   GN Värend                             42:49 
    2    295       Per-Ivan Engström             1 OK Orion                              44:52 
    3    305       Kristina Andersson            1 OK Dacke                              46:37 
    4    294       Kristina Davidsson            1 OK Orion                              50:37 

         298       Anders Frisk                  1 OK Orion                             Felst. 
         303       Stig  Nydahl                  1 Stigmännen                           Felst.